חזון בית הספר

 

בית הספר בויאר הינו מוסד ייחודי בנוף הישראלי המעודד את תלמידיו, המגיעים מכל רחבי הארץ, ליצירתיות ולחדשנות, ומצייד אותם בכלים להתמודדות עם אתגרי המחר.

זה העשור השישי לקיומו של בויאר שבו לומדים יחדיו תלמידים מכל רחבי הארץ - פסיפס אנושי מגוון של תלמידים השואפים למצות את כישוריהם ולהתפתח כאנשים מובילים בחברה.

מאז הקמתו בשנות השישים ועד היום מחנך בית הספר את תלמידיו לערכים של צדק, ריבוי דעות ומעורבות חברתית כשהוא חורט על דגלו את ערכי אהבת האדם וכבודו, אהבת הארץ וקבלת האחר. כל זאת בד בבד עם חינוך למצוינות לימודית, לאהבת ידע ולהרחבת אופקים. תכנית הלימודים מגוונת ומאפשרת לימודים מתחומי המדעים, הרוח והאומנות ברמה גבוהה.

רוח החדשנות מפעמת בבית הספר במלוא עוזה. בית הספר נמצא בתהליכי מחקר ופיתוח ומפעיל יוזמות חינוכיות ברוח של חדשנות, יצירתיות ומצוינות. כל התלמידים לומדים כיום באמצעות אמצעי קצה: טאבלטים, מחשבים ניידים ומקרנים בכיתות. תלמידים ומורים מיישמים בעבודתם את עקרונות השיתופיות ועבודת הצוות, חיבוריות בין תחומים, פרואקטיביות ויוזמה וכן תהליכים של רפלקטיביות ובדיקת התהליכים הלימודיים, החברתיים והרגשיים.